Yeni Yıl Heyecanı Burada!

Star-Christmas-Wallpaper

Küçük yaşlardan beri çam ağacı diye ağlar, o çam ağacını aldırır ve ağacımızı elimde ne kadar ışıltılı obje varsa süslerdim hala yeni yılda evi ışıl ışıl yapmaya meraklı bir çam ağacı severim. Bu yüzden evin en güzel yerini çam ağacımıza verdik.

20151211225236_IMG_2844

Bizim ailede eskiden yeni yıl büyük bir coşkuyla kutlanır, çoluk çocuk herkes önceden belirlenen birinin evinde toplanılırdı. Çulama (Giritlilerin meşhur tatlı böreği) sofrada mutlaka yerini alırdı. Sayısız yemek ve birbirinden güzel tatlılarla bütün akşam tıka basa yer ve elimizdeki bozuk paraları bahis yaparak tombala oynar, oynarken de bize gelmeyen sayılar için hile yapmaktan kaçınmazdık. Ve her yılbaşında ilk ben uyuya kalır, uyuduğum evde bırakılırdım. (Gece farklı bir evde uyanmaktan nefret etmeme rağmen)

Sonraki yeni yıl kutlamaları zaten ergenlik tripleriyle, evde arkadaş takılmacalarıyla geçti. Artık yaşlıların içinde yerimiz yoktu, evde izin verilen kadar alkol alıp bir kaç saat sonra sızdığımız yeni yıl kutlamalarımız vardı bizim 🙂 Bir keresinde ev buz gibiydi ısınmak için evdeki bir şişe viskiyi alıp yarış yapmaya karar verdik, böylece hem ısınabilirdik hem de yetişkinliğimizi gösterebilirdik. Gecenin sonunda o buz gibi evde sobayı alıp karşısında battaniyeyle sızan bir ben vardım ve soğuktan uyuyamayan donmaya terkedilmiş diğerleri… (Nedense akıllarına yan odada klimayı açıp uyumak gelmemişti ya da benden çok sevdikleri babama acımış olabilirler.)

Şimdi bir yetişkin gibi eskiden insanlar bir aradaydı klişelerine de girmeyeceğim her ne kadar yazıya eskileri anımsayarak başlamış olsam da… Onlar güzeldi elbette ama şimdide güzel, hayat değişiyor ve bizler büyüyoruz. Eskiden ailemizin evindeki tombala oynayan minik çocuklardık, şimdiyse kendi evimizde, çekirdek ailemizle yeni yıla ‘merhaba’ diyeceğiz.

Ne mutlu ki zihnim birbirinden güzel anılarla dolup taşmış ve büyümüşüm. Ne mutlu ki her geçen yıl keyif dolu güzel anıları geçmiştekilere ekleyip, yaşlanmaya devam ediyorum… Dilerim yaşadığım hiç bir güzel anı ömrümün bir yerinde beni terk etmeden yaşlı bir nine olurum…

Tolga’yla birlikte yeni yıldan sadece sağlık diliyoruz, sadece sağlık çünkü bir yerlerdeki huzur, mutluluk, keyif ve aşk tozunu kendimize sakladık, onlar sağlığımız olduğu sürece hep bizimle olacaklar.

Tabiki yine yeniden boş durmuyorum. Kapımıza mini bir çelenk ve mumluklar yapıp evimizi yeni yıla hazırlıyorum. Üstelik tek kuruş bile ödemeden, sitede yürüyüşe çıkarak ve doğanın bize verdiği güzellikleri kullanarak. Bakalım beğenecek misiniz? Fikirlerinizi benimle paylaşmanız dileğimle…

Sevgiyle kalın…

IMG_2874
Kapımız da yeni yıla hazır
IMG_2887
IMG_2893
Masalar mumsuz olmamalı

IMG_2901

IMG_2904

IMG_2907

Kişiye özel hediye paketimde hazır olduğuna göre, ben yeni yıla hazırım

nklş

Devamını oku:
Dünya’nın En Pahalı Elbisesi
Dünya’nın En Pahalı Elbisesi

Kapat