Eğer Uzun Boyluysanız

Desktop11

Kısa boylular için birkaç önerim oldu şimdi geldi uzun boylu kadınlara. Her ne kadar hiç uzun bir görüntüye sahip olmasam da ne giymelileri, ne giymemelileri, neyi nasıl kullanmaları hakkında ufak tefek fikirlerimi sizlerle paylaşayım dedim. Eğer siz de ortalamanın fazlasıyla üstünde bir boya sahipseniz işte bunlara dikkat etmelisiniz;

1-) Uzun boylu bayanların duruş problemleri her zaman dikkatimi çekmiştir.Dik durmaya  öncelikli olarak özen göstermelisiniz aksi taktir de duruş bozukluğunuz uzun hoş görüntünüzün önüne geçebilir.

2-) İnce bacaklara sahipseniz bol pantolonlardan kaçınmalısınız çünkü bol pantolonun içinde incecik kalan bacaklarınızla hoş bir görüntü vermezsiniz.

3-) Sizde kısa boylu kadınların aksine tek renk yerine farklı renkte parçalarla kıyafetlerinizi kombinleyin.

 

4-) Küçük desenli elbiseler yerine iri desenli elbiseler kullanın.Boyuna çizgili yerine enine çizgili parçalar seçmeye özen gösterin.

 

5-) Yüksek belli pantolonlar kullanmayı tercih etmeyin bu bacak boyunuzu bir hayli uzun gösterecektir ancak tercih edersenizde üzerine uzun bir ceket kullanabilirsiniz.

 

 

6-) Çok kısa tişörtlerden uzak durmalısınız

 

7-) Kalçanıza kadar uzanan tunikler bacak boyunuzu birazcık kısacağından boyunuzu bir nebze kısa göstermeye yardımcı olan en önemli parçalardır.

 

 

8- ) Kıyafet seçerken lütfen kol ve paça boyuna dikkat edin, eğer modeli değilse üzerinize kısalmış gibi görünen kıyafetlerle hiç hoş bir görüntü vermezsiniz.

9-) Uzun etek giymekten kaçmayın ancak boyu yerlere kadar uzanmamalı.Süper minilere nazaran uzun elbiseler uzun kadınlar da çok daha güzel duruyor.

 

 

10)  Eğer uzun ve kiloluysanız boyu diz altında biten elbiseler tercih edin.

 

11)  Boyu bilekte biten pantolonlar bence tam uzun boylular için mutlaka dolabınız da bulundurmalısınız.

 

12)  Eğer küçük bir kalça yapınız varsa küçük cepli modelleri kullanmaya dikkat edin.

13)  Bilekten bağlamalı sandaletler,babetler de  sizler için.

 

 

14)  Bir de gardırobunuz da çokça bol tişört bulundurmanızı tavsiye ederim.

15)  Aksesuarlara gelirsek büyük ve abartılı takılar çantalar da sizler için.

Haydi bakalım güzel ve özgün kombinler yaratmaya …

Devamını oku:
Tuvanam
Tuvanam 2013 – Tuvana Büyükçınar – İstanbul Fashion Week

Kapat