Bir Takım Kutlamalar!

IMG_3590

Her ayın 9’unda evliliğimizin ay dönümü kutluyoruz. Bazı insanlara gereksiz ve şekilci bir eylem olarak gelebilir ama bir insan hayatta en mutlu olduğu güne her gün geri dönmek isterse bırakın yapsın, eleştirmeyin, takdir edin hele ki yıllarca birlikte bir hayat yaşamayı düşledikten sonra bir yuva kurmuşlarsa… İnsan yavrusu doğduğunda her ayı hesaplar ya işte buda öyle bir şey bizim için. En azından ayda bir kerede olsa birbirimizin en sevdiği çiçekleri, çikolataları alıp, en sevdiği yemeklerden bir masa hazırlıyoruz ve başlıyoruz ‘Bu saatte nasıl heyecanlıydık, şunu yapıyorduk, bunu yapıyorduk’ demeye, elimizde içkilerimiz, arka fonda hepsi birbirinden farklı tarzlarda en sevdiğimiz şarkılarla kitap okuyoruz birbirimize, birbirimizi dinliyoruz, mutlaka kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz, şarkı söylüyoruz…

Bu ayın 9’unda da 8.ayımıza ‘Merhaba’ dedik. Bir gece önce bir çok kadının yabancı olmadığı bir savaş içerisinde kısaca çikolata krizinin tam ortasında yatağa yatmıştım, çünkü o saatte çikolata yenmezdi, haramdı haram, çarpılırdık, sabaha basenlenirdik ya, uyudum… Sabah bir de ne göreyim kocaman bir çikolata buketi. Adam adeta bir süper kahraman, hem gece çikolata yememe engel oldu hem de sabah çikolatadan bir buketle bu kriz durumuna son verdi.

Neyse gelelim bu güne; dışarı mı çıksak diye düşünürken her zaman ki gibi evde vakit geçirmeyi seçtik. Tolga ev yapımı burger ve patates ikilisinin tutkunu olduğu için ben de akşam yemeği için burger menüsü yapmaya karar verdim. Burada sevgilimin patates aşkından bahsetmeden geçemeyeceğim, Tolga için patates olmadan bir dünya düşünülemez, patatese yüklediği anlam o kadar büyüktür ki bu hayatta “en sevdiği” şeyin patates olduğunu söyler. Yani kısaca bizim evde bolca patates tüketilir, her türlü yemeğe konur ve her sebzeyle pişirilir Tolga’ya da patates yemeği diye yutturulur. Bir de kendisi her şeyi sade yer, kendi deyişiyle ‘sadeli’ yer. Sanırım sadeli deyince içinde şakacıktan bir şey varmış gibi yapıyor çocuk aklıyla 🙂 Çocuk akıllı, çocuk kalpli kocam… Hamburgerlerine bakın, onlar da sadeli 😉

 

IMG_3582

IMG_3586

 

Tabi ki lezzetli bir hamburgerde yanında patates olmadan rüyalarımıza girmez. Köfteler tamam, çıtır soğanlar hazır, pattisler 10 numara, peki ya sunumlar? İşte benden size, fırın kağıdı ve iple çok kolay ve hoş bir patates sunumu. Patatesleri öylece tabağa koymak içimden gelmeyince kendimi fırın kağıdından bir külah yaparken buldum gerisi zaten ‘Şunu da şuradan eklesem, şuraya da bir not iliştirsem’ şeklinde oldu.

IMG_3556

IMG_3560

IMG_3574

IMG_3565

 

Siz de bu akşam patates kızartmalarınıza minik notlar ekleyip, fırın kağıtlarıyla sunum yapmaya ne dersiniz ? Tarifler için takipte kalın.

IMG_3579

Devamını oku:
Lacoste 2012-2013 Sonbahar-Kış
Lacoste 2012-2013 Sonbahar-Kış Koleksiyonu

Kapat