Hafta Sonları Bitmesin!

Bu haftasonu yine çoğu haftasonu gibi göz açıp kapayıncaya kadar geçti. 2 gün de olsa bir psikolog adayına ebeveynlik yaptık. Peki kim bu yetişkin ufaklık? Benim çirkin kuzenim Aslı; kendisinin önümüzdeki yıllarda aklı başında bir psikolog olarak aile sorunlarımızda yerini alacağını umuyoruz ama biraz daha zamanı var…  İşe bu haftasonu yorumlamayı öğrendiği MMPI testini bizzat bana uygulayarak başladı. Sonuçlar tabi ki de gayet iyi, henüz aklımı kaçırmayı bırakın bu duruma yakın bile değilim 🙂 Testi merak edenler bu linkten bir göz atıp testi uygulayabilirler.

Cumartesi ufaklığı almaya Kurtköy’e gittik, yolumuz uzun fakat şaşırtıcı bir şekilde açıktı. Buralara gelmişken tüm günümüzü Pendik-Kurtköy arasında geçirdik. Arabada oturmaktan o kadar yorulmuştuk ki ilk iş Pendik Marina’da çay, kahve ve tabi ki tatlılarımızla simitlere simit eklemek oldu 🙂 Simitlere simit ekleyince de pişmanlık duygusunun vicdanımızı dürtmesiyle ayağımızda topuklu pabuçlar sahil boyunca yürüdük. Hafta içi aşırı işsiz olduğum için genelde eşofmanlarla takılıyorum hatta itiraf edeyim bazen pijamalarımı akşam Tolga gelmeden önce değiştiriyorum. O yüzden hafta sonu özenip bezenip giyiniyorum.

O kadar yürüyüp acıkınca bu yürüyüşün tek bir sonu oluyor ‘Yaşasın yemek yemek’. Zaten Gaziantepli Ali Haydar Usta’dan başpınar lahmacunları gömmeden Kurtköy sınırlarından çıkmamız beklenemezdi. Ne zaman Aslı’lara gelecek olsak, gitmeden önce Aslı’dan mutlaka ‘Ali Haydar mı, çıtır tavuk mu?’ mesajını alırız ve genelde cevabı bellidir. Evet, yine önümüze ne konursa yiyerek günü sonlandırdık…

Pazar sabahı ise hiç yapmadığımız harika bir şey yapıp güne erken başladık. Güne erken başlamak ve o günün iş günü olmadığı duygusuna bayılıyorum. Önce Aslı’yla Şişli’ye ardından kahvaltı için Beşiktaş sahile gittik. İlk kez kahvaltı için Beşiktaş’a gitmiştik bu yüzden tek kriterimiz direkt deniz görüp, araba sesi duymamaktı. Tolga’nın aklına daha önce konferanslara BAU’ye gelip giderken görüp gelmek istediği Sahil Rest Cafe geldi. Tam da aradığımız gibi bir yerdi. Kahvaltı tabağı leziz, çalışanları güler yüzlü, konumu 10 numara bir mekan. 12778834_10153905327974870_557694244933966805_o

Günün geri kalanı Dolmabahçe’de kısa bir gezinti, Latife’de bir kahve molası, balık pazarında alışverişle geçti. Ufaklığı kurstan alıp eve geldiğimizde kurt gibi acıkmıştık. Elimizde ayıklanmayı bekleyen yarım kilo karides ve 2 adet balık vardı. Tabi ki bu durumun üstesinden gelmiştik ve harika bir karides güveç yapmıştık. Tarifini ve görsellerini ilerleyen günlerde paylaşmayı umut ediyorum çünkü gerçekten efsane bir güveç oldu.

Devamını oku:
IMG_2394
Rengarenk Kına Tacı Yapımı

Kapat