Rengarenk Bir Günden; Bahçe Market Gezintisi

IMG_3623

Geçen salı Tolga evden çalıştığı için verdiği kısa bir aradan fırsat bilip, onu bahçe markete ‘Yürüyerek’ gitmek için kandırdım. Evimize çok yakın ama öyle bir yokuşun sonunda ki yürüyerek gitme konusunda ikna etmem biraz uzun sürdü. Hava o kadar güzeldi ki bence arabaya binmek o pırıl pırıl güneşe ihanet etmek olurdu.

Gelelim evimizin yakınında ki en güzel yere, burası Alibeyköy’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait kocaman bir bahçe market. Hem de sadece Alibeyköy’de olmayan İstanbul’un çeşitli semtlerinde de bulunan harika bir market/fidanlık.  ‘Peki diğerleri nerelerde?’ Merak edenler linke tıklayınız lütfen.

İçeride evinizde ve bahçenizde yetiştirebileceğiniz her tür yeşil bitki ve çiçekleri bulabilir, alışveriş arasında bir kahve molası verebilir veya bir ihtiyacınız olmasa bile çocuk parkında vakit geçirebilirsiniz. Benim gibi ‘Eve bir kamkat alayım, en sevdiğim renkte turuncu hem her sabah onlarla konuşup bir tanesiyle de C vitamini ihtiyacımı karşılayayım’ diyenler varsa da, içeride her türlü meyve ağacı fidanını da bulabilirler.

Duvarda ‘Daha yeşil bir İstanbul için’ yazısına takılın çünkü o yazı çok ironik bir yazı. O yazıya gözünüz takıldığında içinizi bir mutsuzluk kaplıyor… Yemyeşil şehrin koca bir beton yığınına dönüşüp, yeşil görmeye bahçe marketlere gittiğimize mi üzülelim, yoksa belediyelerin bu duruma bir ‘Dur’ demeyip bizi bu marketlerle kandırmasına mı…

Yine de gidiyoruz işte, gittiğimizde eli boş dönmüyoruz, aldığım sukulentlerle yaptığım dekoratif tabağı daha önce yazdığım yazıda görebilirsiniz. Buraya gelmişken sizler içinde üç beş kare fotoğraf çekmeyi ihmal etmiyoruz. İşte bunlarda o günden bize kalan fotoğraflar;

  • Bahce Market

    Bah

Devamını oku:
8
Borsa Bulls&Bears

Kapat