Rüzgar Gibi Geçti: 2015

photo-1450849608880-6f787542c88a

Koskoca bir yıl gelip geçti ömrümüzden. Dünya’dan bihaber uyuyup uyananlardan olmadık tabi ki, o yüzden genelde kötü haberlerle geçirdik günleri. Öyle ki kimi zaman eğlenip, güldüğümüz için suçladık kendimizi ama acı tatlı yitirdik günleri…

Ben de bu başlık altında upuzun geçen 2015 yılını özetle hatırlamak istedim. Bu yıla da bir sürü güzel insanın eşlik ettiği yepyeni anılar ekleyip yolumuza devam ettik. Artık her şeyi “biz” olarak anlatacağım çünkü koskoca 10 yılı birlikte doldurup taşıran bir yoldaş var hayatımda, bizsiz hayatı anlatamıyorum 🙂

2015 yılını karla açıp Ocak ayında Uludağ’a günübirlik bir gezi gerçekleştirdik ve snowboard yapmanın keyfini de bu gezide deneyimlemiş olduk. Adrenali yüksek, çok keyifli bir spor, daha önce yapmamış olanlara bütçe ayırıp bu keyfi yaşamalarını tavsiye ederim. Snowboard için gerekli kıyafet ve malzemeleri dert etmeyin, orada uygun fiyatlara kıyafet ve malzemeleri kiralama imkanınız bulunuyor.

Uludağ’a giderken karşılaştığımız mükemmel manzara 🙂 #uludag

ilkay (@ilkaysaritas) tarafından paylaşılan bir video ()

 

2015’in Ağustos’a kadar olan kısmının neredeyse her günü, evlilik telaşı içinde geçti. Yılın ilk yarısında İstanbul’da yeni bir hayat kurmaya başlayıp, tam da artık ev bulma umutlarımızı yitirdiğimiz zamanda şimdi ki şirin evimizi bulduk. Gelinlik, damatlık, ev eşyası derken yılın büyük bir zamanının geçtiğini hiç ama hiç anlamadık. Bir dolu Antalya-İstanbul uçak bileti biriktirdiğim, bilmediğimiz ev araç gereç ismi kalmadığı, garip bir şekilde yorgunluktan keyif aldığımız, müthiş tempolu günler düğünümüzle birlikte sona erdi. Tüm o koşuşturmaların içinde bir fırsatını bulup kısa sürede olsa Tango kursuna gitmeyi başarabildik. İyi ki de gitmişiz, devamını getireceğiz.Tabi ki tüm bu yoğunluktan çevremdeki herkeste nasibini aldı, onlarında hayatlarında uzun bir “İlkay&Tolga düğün macerası” yerini aldı. Ne de güzel insanlar onlar hiç bıkmadılar ve yorulmadılar…

Düğünün ardından, dönerken kanatlanıp geri uçmak istediğim, aralıksız gezip, yemek yediğimiz bir Barcelona macerası yaşadık. Biz Tolga’nın uzun bir aradan sonra hazırladığı videoyla o günlere beş dakikalığına da olsa geri döndük. Siz de kısa bir Barcelona turu için videoyu izleyebilirsiniz:

#barcelona

Tolga Gezginiş (@tgezginis) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Dönüş sonrası sağlık problemleriyle biraz canımız sıkılsa da neyse ki bir adet safra kesesi ve yirmilik dişle paçayı kurtardık. Her yazımda değindiğim gibi hayatta ki en önemli şey; sağlık!

Aralık ayına geldiğimiz de beni bir heyecan, mutluluk sardı. Başladım hazırlıklara; öncelikle güzel bir yeni yıl ağacı, ardından ufak tefek süslerle evimiz yeni yılı karşılamaya hazırdı. Karla açılış yaptığımız 2015’i yine karlı bir günde kuzenlerimizle geçirdiğimiz keyifli bir geceyle uğurladık.

Boş oturmak yok yeni yıl geliyor ❄?? #newyear #doityourself #diy #kendinyap #yeniyılhediyesi #candle #gift #modarenga

ilkay (@ilkaysaritas) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Bahsetmediğim diğer günler evde kendimle vakit geçirmek ve yazı yazmakla geçti. 2015’te yazdığım yazılara göz gezdirebilirsiniz;

Özet olarak 2015’te hayatımızdaki en güzel günü yaşadık, yeni ve evli bir hayata merhaba dedik. Güzel deneyimler yaşadık ve birbirinden güzel yerler gördük. Kendi adıma yazı yazmanın önemini ve bana yaşattığı güzel duyguları yeniden keşfetmeye başladım.

En son olarakta Modarenga’ya yeni katılan Duygu’nun Yılbaşı İçin 7 Farklı Tarif yazısıyla da 2015 yılını tamamladık.

2016’da da yeni yerler görmek, yeni deneyimler kazanmak ve yaşadığım tüm güzel anıları yazıya dökmek dileğiyle. Mutlu yıllar!

Devamını oku:
Lacoste 2012-2013 Sonbahar-Kış
Lacoste 2012-2013 Sonbahar-Kış Koleksiyonu

Kapat