Yeni Hayata Merhaba!

ERC_1898

  En son yazılarımda yeni hayatımızı heyecanla beklediğimizden uzun uzadıya bahsetmiştim. Şimdiyse o keyifli hayatın tam ortasındayız, 2 buçuk aydır evli ve mutluyuz 🙂 Bu yazımda düğünümüzle ilgili en keyifli detayları kısacık paylaşmak istiyorum.

 Hiç bu kadar heyecanlanacağımızı tahmin etmediğim harika 3 gün geçirdik. Kına gecemde kendimden beklemediğim iki dans performansı sergiledim. (naçizane) Kına gecesinde kaftan giyenler furyasına ben de katıldım. Üstelik zamanında az dalga geçmememe rağmen, anladım ki insan sıra kendine gelmeden “çok klişe” falan havalarına girmemeliymiş. Nitekim iş kendine geldiğinde “Ayy ama yakıştı, bir daha nerde giyeceğim” cümleleriyle olaya dahil oluyorsun. Kaftanımı Lal Organizasyon‘un Bursa Heykel şubesinden kiraladım. Burayı kına gecesi olacak tüm gelin adaylarına şiddetle tavsiye ediyorum.

İkinci kostümüm de Suzy Moda Evi‘nin mahiretli ellerinden çıktı. Bu kostüm Buse Terim’den birazcık kopyalandı ama gayet güzel oldu. Merak edenler için Suzy Moda Evi, Antalya kapalı yolda. Gecenin ilerleyen saatlerinde de tüm gençlere kendi yaptığım saç bantlarından, süslediğim rujlardan, el mumlarından verdik. Ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Kına gecemizin ardından son bir senedir heyecanla beklediğimiz o gün gelmişti. Sabah uyandım uzun ve sakin bir duşun ardından, kalabalık ve güzel bir kahvaltı yaptım. Kahvaltının ardından kendimi tatlı kuaförüm Özgür Özer’in ellerine bıraktım. Saçımı ve aksesuarlarımı başarılı bir şekilde organize edip, mükemmel bir saç yaptı. İki gün boyunca beni harika hissettiren Özgür Özer ve ekibine çok teşekkür ederim.

Artık hazırdım, sevgilim hazırdı, geleneksel gelin alma ritüelimiz tamamdı, şimdi sırada nikahımız vardı. Her şey hayal ettiğimizin ötesinde güzel ve keyifliydi. Hiç bir aksilik olmadan harika bir nikah töreni oldu.

Bunun tek nedeni mutluluk; mutlu olduğumuzda ufak tefek hiç bir aksaklık gözümüze görünmüyor ve yaşadığımız şeyden büyük keyif alıyoruz. Bu yazıyı henüz bu özel günleri yaşamayanlar okursa onlara tavsiyem, hiç bir özel gününüzü ufak tefek aksiliklerle ızdıraba dönüştürmeyin. Yanında huzur bulduğunuz insanla evleniyorsunuz, çok ama çok mutlu olmak için başka neden aramaya gerek yok. Sakin olun ve aşk yaşayın 🙂

IMG_9961

Düğünümüz bir hafta sonra Bursa’da gerçekleşti. İkimizi de nikahtan sonra geçer sandığımız tarifsiz heyecan o gün de basmıştı. Ama yine harika duygularla hiç bir aksilik olmadan tüm günü geçirip akşamı etmiştik. Her şey harikaydı ama ikimiz de sürekli birbirimize akşam ki tangoyu hatırlatıp heyecanlandırıyorduk. Düğünden önce İstanbul’da Tangoist tango okulunda Pelin ve İzzet hocalarımızla keyif dolu geçen 5 derslik bir eğitim aldık. Onların yol göstericiliği ve enerjisiyle kısa ama çok keyifli bir düğün dansı gerçekleştirdik. Düğünümüz epey uzun, keyifli ve bir o kadar yorucu geçti.

Şimdi ise geçirdiğimiz rahatsızlıkları çok şükür geride bıraktık ve evimizdeyiz, sağlıklıyız ve mutluyuz. Her şeyin başı sağlık, sağlık olsun…

Devamını oku:
IMG_3623
Rengarenk Bir Günden; Bahçe Market Gezintisi

Kapat